• Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
          • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            PILECKI i INKA - żołnierze niezłomni

            KLIKNIJ

            2 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego Dnia w naszej szkole odbyły się I biegi pamięci. Nie chodziło o wynik sportowy, ale o ideę, jaką jest symboliczne uczczenie żołnierzy, bohaterów niezłomnych wymordowanych przez komunistyczny reżim po II wojnie światowej. W biegach wzięli udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej od przedszkola do 8 klasy.

            Biegi rozpoczęły się od przypomnienia kim byli wyżej wymienieni „Żołnierze wyklęci” – ostatni rycerze Rzeczypospolitej. Byli to żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR w latach 1944-1963 walczyli o wolną Polskę mordowani przez sowietów i komunistów polskich w PRL-u „wyklęci”, skazani na niepamięć.

            Możemy być dumni z naszych uczniów, którzy wygrali tegoroczny bieg.  Gratulujemy

            Hanna Małszycka, Wiktor Szymański, I miejsce w  kategorii klas przedszkolnych.  

            Kornelia Szulc, Tymoteusz Szulc, I miejsce w kategorii klas 0  

            Amelia Przecherka, Jakub Sieprawski, I miejsce w  kategorii klas I 

            Hanna Wolska, Michał Popowicz, I miejsce w kategorii klas II  

            Oliwia Las, Karol Piekarski, I miejsce w  kategorii klas III  

            Magdalena Przecherka, Natan Fornal, I miejsce w kategorii klas V

            Zofia Szreder, Damian Popowicz, I miejsce w kategorii klas VI

            Oliwia Węsierska, Szymon Piechowski, I miejsce w kategorii klas VII

            Natalia Szychucka, Michał Waldowski, I miejsce w kategorii klas VIII

             

            Opiekun  dziękuje wolontariuszom Ani Żyła, Mai Depka Prądzyńskiej, Natalii Szychuckiej, Michałowi Waldowskiemu  za pomoc podczas biegu.

        • Bycio - promocja książki
          • Bycio - promocja książki

            28 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Bytowie odbyła się promocja trzeciej części "Bycia " autorstwa p. Anny Gliszczyńskiej oraz Powiatowy Konkurs recytatorski: „Kaszubski świat w literaturze zaklęty” na podstawie I i II części "Bycia herbu Kasztan" zorganizowany przez nauczycielki języka kaszubskiego p. Mirosławę Gołębiowską oraz p. Danielę Laskę.
            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III i VIb

            • Milena Kropidłowska
            • Magdalena Kręczkowska
            • Agata Mallek
            • Zofia Szreder

            Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia.

            Gratulujemy!

            Renata Labuda

        • Walentynki
          • Walentynki

            W dniu 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO‘’, w którym przekazaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią . Organizatorami imprezy był Samorząd Uczniowski z panią Anią Płaczkiewicz Już od rana panował u nas specyficzny, pełny uniesienia nastrój - zaobserwować można było odświętny wystrój korytarzy i sal szkolnych, znaczną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem . Organizatorzy imprezy zorganizowali w tym dniu specjalną ,,Pocztę Walentynkową‘’ aby można było przekazać walentynkowe wyznania najbliższym. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej inicjatywy. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców. Uczniowie bawili się pod czujnym okiem organizatorów i nauczycieli. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Dzień ten ma przypominać nam o tym, co jest w życiu najważniejsze – o miłości i pozwala zastanowić się nad nią, a w plastikowym, symbolicznym serduszku dostrzec coś więcej niż tylko przedmiot. Świętowanie walentynkowe ma już wielu zwolenników pośród nas, bo uczy okazywania uczuć, a tym samym niesie radość i zadowolenie.

        • Kuchnia molekularna - innowacja pedagogiczna dla klas 6
          • Kuchnia molekularna - innowacja pedagogiczna dla klas 6

            Kuchnia kreatywna (tak inaczej określa się kuchnię molekularną) to wykorzystanie wiedzy naukowej na temat gotowania, którego celem jest otrzymanie czystych, oryginalnych smaków nietypowymi sposobami i w bardzo zaskakujących połączeniach. Jak nietrudno się domyślić, określenie „kuchnia molekularna” nawiązuje do słowa „molekuły”, które oznacza cząsteczki. Najogólniej rzecz ujmując, w tego rodzaju sztuce chodzi przede wszystkim o rozbijanie dań na czynniki pierwsze i serwowanie ich w zupełnie nowej odsłonie. Wymaga obserwacji przemian chemicznych i fizycznych zachodzących w procesie przygotowywania dań.

            Uczniowie na swoich pierwszych zajęciach wykonywali eko-wege-bubble techniką sferyfikacji przy użyciu alginianu sodu i chlorku wapnia. BYŁO PYSZNIE

            Bardzo popularne w molekularnych kuchniach jest robienie kawioru z czego się tylko da. To tzw. sferyfikacja.

            Wystarczy dodać do wywaru z jakiegoś dania alginat sodowy, zanurzyć w roztworze chlorku wapnia i powstają, małe, galaretowate kulki o smaku np. szynki czy jajecznicy. Kulki na zewnątrz są twarde a w środku miękkie i pękają w ustach.

            Podstawowymi technikami stosowanymi w kuchni molekularnej są: sferyfikacja, żelowanie, emulgacja, chłodzenie ciekłym azotem i gotowanie metodą próżniową (sous vide). Pod względem dietetycznym jest to kuchnia lekka, ponieważ używa się w niej minimalnych ilości tłuszczu lub też gotowanie odbywa się dzięki metodzie vakum. Charakteryzuje się zaskakującym połączeniem smaków, dbałością o aromat i konsystencję.

            Izabella Kleinszmidt

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

            „Rzecz się wydarzyła ogromnie wesoła. 

            Babcia z Dziadkiem przyszli dzisiaj do przedszkola!!!”

            W piątek 28.02.20 mieliśmy zaszczyt gościć w przedszkolu BABCIE I DZIADKÓW naszych Przedszkolaków. Z tej okazji nasi milusińscy przygotowali występy artystyczne. Były wiersze, piosenki, przedstawienie pt.”Czerwony Kapturek” w uwspółcześnionej wersji, wspólne tańce i zabawy.
            Spotkanie uświetnił swoim występem -Zespół "Sekretë" - z  naszej szkoły. Podczas spotkania znaleźliśmy trochę czasu na wyciszenie i odpoczynek. Pomógł nam w tym Dziadek Mirek, który przeczytał dzieciom, i przy okazji wszystkim zgromadzonym gościom, wiersz J. Brzechwy pt. „ Leń” w ramach realizacji programu „ ROK W RYTMIE J. BRZECHWY.” Niezapomniane wrażenia i wspomnienia zostaną z nami do następnego razu.

        • „MĄDRE DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI”
          • „MĄDRE DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI”

            W piątek 21.02.20 Burmistrz Mateusz Oszmaniec odwiedził nasze Oddziały Przedszkolne. Powodem była akcja ekologiczna – „Segregacja odpadów.” Dzieci miały okazję po raz kolejny przypomnieć sobie o sposobach segregacji śmieci oraz o tym jakie to ważne dla NASZEJ PLANETY i nas samych.
            Wizyta pana Burmistrza Oszmańca  była również powodem do poznania przez dzieci kolejnego wiersza J. Brzechwy. Pan Mateusz dał się namówić i przeczytał dzieciom wiersz pt.” Samochwała.”

        • Karnawałowy bal przedszkolaków
          • Karnawałowy bal przedszkolaków

            Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

            Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
            W dniu 14.02.20 w Przedszkolu odbył się "Karnawałowy Bal Przebierańców.” Dołożyliśmy  wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

            Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

          • Na straganie w dzień targowy.............

            „ Na straganie w dzień targowy…..”- pan Jan Treder tak zaczął spotkanie z Przedszkolakami 06.02.20. Zaproszony przez nas gość przygotował dla dzieci kolejny wiersz Jana Brzechwy pt.” Na straganie” w ramach realizacji programu „ROK W RYTMIE BRZECHWY”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wiersza. Potem przyszła pora na rozmowę  na temat wysłuchanego utworu.
            P. Jan Treder opowiedział również dzieciom o swojej pracy jako przewodniczący Rady Miejskiej w Bytowie. Na zakończenie dał się również zaprosić do wspólnej zabawy i tańców.

            Dziękujemy.

          • Aktywni Błękitni

            Na początku lutego nauczyciele - wychowawcy przeprowadzili w klasach I-III oraz V- VI lekcje na temat powodzi na podstawie scenariuszy  przygotowanych przez organizatora projektu, czyli  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku PGW Wody Polskie.

            W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym  jest powódź i jakie stwarza zagrożenia,  poznali jej skutki oraz zostali poinformowani, jak należy się zachowywać podczas tego wodnego żywiołu.                                                                                              

            Irena Jurczak

          • Wieści z przedszkola - „ROK W RYTMIE J. BRZECHWY”

            „PALI SIĘ” -Z łóżek strażacy szybko zerwali się -Pali się! Pali się! Pali się! Pali się!

             „KWOKA” - Proszę pana, pewna kwoka
            Traktowała świat z wysoka
            I mówiła z przekonaniem:
            „Grunt to dobre wychowanie!”,

             „HIPOPOTAM”"Jakie, powiedz? Powiedz szybko,
            Moja żabko, moja rybko,
            I nie krępuj się zupełnie,
            Twe życzenie każde spełnię,
            Nawet całkiem niedościgłe..."    
             to kolejne wiersze J.Brzechwy, które poznały nasze Przedszkolaki. Tym razem gościnnie 30.01. przeczytał je p. Mateusz Nowotnik- tata naszego przedszkolaka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy, a co za tym idzie żywo reagowały  na humor w nich zawarty. Dziękujemy p. Mateuszowi.

            Zofia Gołębiewska, Małgorzata Pawłowska

          • Zabawa jest nauką, nauka zabawą - model płuca

            Czy wiecie jak działają płuca? Trudno zajrzeć w głąb funkcjonującego organizmu, ale można wykonać prosty model. Praca wymaga samodzielności, ale jest bardzo ciekawa.

            Wdech i wydech - wykonujemy je codziennie bezwiednie, 15 razy na minutę. Oddychanie jest nam niezbędne do życia, a na czym właściwe polega? Na zajęciach dzieci poznają mechanizm oddychania człowieka – stworzą planszę przedstawiającą budowę anatomiczną układu oddechowego, a dzięki eksperymentom zrozumieją, jak on działa. Zbadają pojemność płuc i przekonają się, jak funkcjonuje przepona. Uczniowie wykonując proste doświadczenia z użyciem wody, butelek i rurek zobaczą, jak niezwykły jest organizm ludzki i jak wiele warunków musi zostać spełnionych, aby można było wziąć jeden głęboki oddech.

        • Koło biologiczne doświadczalnie - Co ryba ma w środku?
          • Koło biologiczne doświadczalnie - Co ryba ma w środku?

            Nauka przez doświadczenie to zajęcia rozwijające zainteresowania przyrodnicze uczniów. Ciekawość poznawcza, więcej widzieć, słyszeć, to naturalna potrzeba każdego ucznia.Na zajęciach koła biologicznego uczniowie brali udział w sekcji ryby. Pod czujnym okiem nauczyciela biologii pani Izabelli Kleinszmidt uczniowie ubrani w lateksowe rękawiczki, zaopatrzeni w skalpele, poznawali budowę wewnętrzną pstrąga. Obejrzeli rybę dokładnie z każdej strony oraz oczywiście, najdokładniej od środka, popierając tym samym wiedzę książkową praktyką.

            Najlepiej uczyć się na doświadczeniach. Dużo problemu sprawiło pierwsze cięcie, ręce drżały niemiłosiernie, tnąc patrzącą na nich rybę. Ryba, zanim trafiła na ławkę, była już martwa. Zdeterminowani uczniowie wypreparowali prawie wszystkie narządy, nawet te trudno dostępne jak mózg. Zajęciom towarzyszyło wiele emocji i momentami było naprawdę krwawo.

            Zachęcam do obejrzenia zdjęć.

            Izabella Kleinszmidt

        • 28 finał WOŚP
          • 28 finał WOŚP

            10 stycznia w Naszej Szkole odbył się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Pomysku Wielkim im. Św. Jana Pawła II jak również przedszkolaki z ogromnym zapałem zaangażowali się w przygotowania.

            W akcję aktywnie włączyli się wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie i nauczyciele. Tego dnia, każdy kto chciał wesprzeć akcję wrzucał pieniądze do puszki, otrzymywał nr losu. Wśród fantów - niespodzianek znalazły się rzeczy zakupione przez sponsorów jak i również rzeczy przyniesione przez dzieci. Podczas imprezy można było zakupić przepyszne babeczki, które upiekły dzieci wraz z rodzicami. Nad przebiegiem akcji czuwały organizatorki przedsięwzięcia – Anna Płaczkiewicz oraz Małgorzata Pawłowska. Wspieranie WOŚP jest okazją do kształtowania wśród uczniów wrażliwości i chęci bezinteresownego czynienia dobra, dlatego cieszymy się, że i w tym roku społeczność naszej szkoły pokazała, że wspólnie działając, można się dobrze bawić i pomagać potrzebującym. 

            Już w niedzielę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia nasze wolontariuszki dzielnie wspomagane przez młodsze koleżanki - Julię Majkowską i Zuzię Hemmerling - kwestować będą na ulicach Bytowa.

            WIELKI FANAŁ ZA NAMI

            Tego roku uczniowie naszej szkoły zebrali do puszek ????????????

            Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz nauczycielom

            którzy wsparli nasze działania na rzecz

            WOŚP i liczymy na Was za rok!

        • Metoda projektu w klasach 6
          • Metoda projektu w klasach 6

            Czym są wulkany? Dlaczego występują tylko na niektórych obszarach? Dlaczego ziemia się trzęsie? na te i wiele innych pytań szukali odpowiedzi uczniowie klasy 6b podczas lekcji geografii, pracująci metodą projektu. Końcowym efektem ich pracy tą metodą są prezentacje, makiety. Tematy projektów to: Wulkany i trzęsienia ziemi na Islandii.

            Jak widać, zaangażowanie uczniów było ogromne. Wspólne wykonywanie doświadczeń oraz zadawanie pytań pozwoliło lepiej zrozumieć ten niezbyt łatwy temat.

            Izabella Kleinszmidt

          • "Edukacja przez szachy w szkole".

            Gra w szachy jest obecnie coraz bardziej rozpowszechniana wśród uczniów szkoły podstawowej. Szachy sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Stwarzają nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, kształcą wyobraźnię przestrzenną, ćwiczą pamięć, uwagę, koncentrację a przede wszystkim inicjują sytuacje wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Nauka gry w szachy wpływa dodatnio na zwiększenie aktywności umysłowej ucznia, przyczynia się do rozwoju inteligencji. Szachy zawierają wiele elementów wychowawczych. Kształcą te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa, nie tylko na zawodach sportowych, ale i w życiu. Szachy wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, uczą wytrwałości, poczucie odpowiedzialności za własne decyzje, odwagę. Uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć żadnego przeciwnika. Nauka gry w szachy wpłynie na lepszy rozwój logicznego myślenia uczniów, a przez to ułatwi rozumienie treści matematycznych.

            Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom dzieci w naszej szkole organizujemy zajęcia szachowe. Podczas nich dzieci poznają podstawy i taktykę gry w szachy, a także ćwiczą własny sposób myślenia. W zajęciach biorą udział uczniowie zarówno znający grę w szachy, jak i tacy, którzy chcą się jej nauczyć i poznać jej zasady. W tajniki gry wprowadza uczniów wieloletni nauczyciel naszej szkoły pan Marian Konkel. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI.

        • Kolędnicy misyjni pomogli dzieciom z Amazonii
          • Kolędnicy misyjni pomogli dzieciom z Amazonii

            Już po raz drugi uczniowie z naszej szkoły, jako kolędnicy misyjni głosili Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela, który przyniósł ludziom orędzie zbawienia oraz prawo miłości i przebaczenia. Młodzi misjonarze: Milena Kropidłowska, Hanna Harbaczonek, Jakub Hołota, Tomasz Data oraz Michał Pranczk, pod opieką katechetki Małgorzaty Nowak, wspierani przez jej córkę Amelię, odwiedzali mieszkańców Pomyska Wielkiego i Pomyska Małego, zachęcając ich do zaangażowania się w obronę tych „najmniejszych” w Amazonii oraz zwracali uwagę na potrzebę troski o lasy i przyrodę. Trudne warunki życia w amazońskiej dżungli czynią dzieci bezbronnymi wobec licznych problemów. Jednym z większych kłopotów jest wykorzystywanie najmłodszych do pracy często niebezpiecznej i szkodliwej dla ich zdrowia. Najczęściej dzieci zajmują się handlem. Sprzedają turystom owoce i lokalną żywność. W tym celu podpływają maleńkimi łódeczkami do ogromnych statków i wspinają się na pokład. Moment wejścia i zejścia ze statku jest bardzo niebezpieczny. Wykonując taką pracę, ryzykują własne zdrowie i życie.

            Uzbierane podczas kolędowania pieniądze w kwocie 920,00 zł zostały przekazane na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieciom, koordynującego akcję kolędników misyjnych na terenie całej Polski. Kolędnicy w każdym domu zostawili pamiątkę, nawiązującą do Amazonii – płuc Ziemi i zwracając uwagę na więzi łączące człowieka z przyrodą, którą należy szanować i odpowiedzialnie z niej korzystać.

            Małgorzata Nowak

        • Mikołaj w przedszkolu
          • Mikołaj w przedszkolu

               Jedzie święty Mikołaj,

            Białą brodą świeci.

            Worek z prezentami

            Ma dla grzecznych dzieci.

            CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA - MIKOŁAJ TUŻ, TUŻ...

            Czerwony strój, długa biała broda, sanie z reniferami... I oczywiście wór pełen prezentów, tak dzieci wyobrażają sobie Mikołaja.

            W naszym przedszkolu w piątek 20.grudnia dzieci już od rana czekały na nietypowego gościa. Pytaniom , „O której przyjedzie?”, „Czy dzisiaj będzie?” nie było końca. No i nareszcie się pojawił. Radość była  wielka, ale też niepewność , czy dla wszystkich ma prezenty.

            Dzieci przygotowały dla Mikołaja krótki występ artystyczny i oczywiście mały poczęstunek.  

            IMIENINY MIKOŁAJA - wszystkie dzieci się cieszą

            W naszej tradycji pamięć o Św. Mikołaju jest wciąż i podtrzymywana z ochotą przez kolejne pokolenia. Dzień imienin Mikołaja, przypadający 6 grudnia jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania bliskich drobnymi prezentami w tajemnicy.

            W naszym Przedszkolu od samego rana dzieci zaglądały w każdy kąt w poszukiwaniu prezentów…..i udało się .

            Zofia Gołębiewska, Małgorzata Pawłowska

        • Koło biologiczne na święta
          • Koło biologiczne na święta

            Ruszyła produkcja prezentów świątecznych. 

            Nadchodzący świąteczny czas barwi się na czerwono oraz zielono, pachnie świeżo upieczonymi piernikami, cynamonem, nutą wanilii. Objawia się pod postacią białego puchu za oknem oraz mrozem ozdabiającym szyby. W trakcie świąt rzadko o wolny czas, zwłaszcza tuż przed samymi świętami Bożonarodzeniowymi. Aby nie szukać prezentów po sklepach, proponujemy wspólne wyrabianie świątecznych mydełek, kulek musujących, odświeżaczy powietrza, które sprawdzą się idealnie jako upominek pod choinkę!
            Ozdobnie zapakowane, ręcznie robione np. mydło to wspaniały pomysł prezent dla bliskiej osoby. 

            Izabella Kleinszmidt

        • Mikołajki w Filharmonii
          • Mikołajki w Filharmonii

            W tym roku wybraliśmy się do Słupska na Mikołajki z Filharmonią. Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara zaprezentowała kolędy, piosenki, pieśni i pastorałki w aranżacjach Macieja Banachowskiego. Na scenie pojawiły się aż cztery chóry, które wspólnie wprowadziły wszystkich w atmosferę świąt. Po koncercie wyruszyliśmy na spacer po Filharmonii mogliśmy zobaczyć to co dzieje się za kulisami, a nawet wejść na scenę. Były to niezapomniane wrażenia dla wielu dzieci. Po powrocie do szkoły czekała w klasach niespodzianka od…. Mikołaja….byliśmy grzeczni !!!

            Krystyna Zmuda-Trzebiatowska

        • I Szkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej
          • I Szkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej

            W dniu 17 grudnia2019 roku w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej. Do konkursu przystąpiło 37 uczestników, którzy prezentowali po jednym utworze o tematyce świątecznej w dwóch  grupach wiekowych: klasy I – III oraz klasy V – VIII szkoły podstawowej. Utwory zostały wykonane w języku angielskim i niemieckim.

                        Jury oceniło 20 prezentacji konkursowych i wyłoniło następujących laureatów:

            I kategoria - klasy I-III:

            1 miejsce: Jakub Sieprawski, Michał Stolc, Szymon Jankowski

            2 miejsce: Magdalena Kręczkowska, Milena Majkowska, Milena Kropidłowska

            3 miejsce: Marcelina Łącka

            wyróżnienie: Hanna Wolska, Zuzanna Głodowska, Maja Szulist, Maja Nowotnik, Agata Mallek

            II kategoria - klasy V-VIII:

            1 miejsce: Natan Fornal

            1 miejsce: Oliwia Węsierska, Zuzanna Kuchta

            2 miejsce: Nadia Pyrcha, Wiktoria Kiełpińska

            2 miejsce: Wojciech Kanarek, Julia Sieprawska

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za występ.

            Anna Płaczkiewicz, Anna Sikorska, Ewa Pinkert

    • Godziny dzwonków

      Wtorek 21.05.2024
    • Kontakty

        • Nazwa szkoły
        • Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Pomysku Wielkim
        • Telefon
        • +48 59 822-49-10
        • Adres szkoły
        • ul. Gdańska 33
          77-121 Pomysk Wielki
          Poland
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

      brak danych